FLEXO MAG magnetické moduly pre sústruženie

Modulárny a flexibilný magnetický systém s optimalizovaným výkonom, zaisťuje komplexné a univerzálne upínanie pre široký rozsah výroby s veľkým množstvom druhov obrobkov.

Stiahnite si katalóg

Poptávka

Hlavné charakteristiky magnetov pre sústruženie FLEXOMAG

 

  • MAGNETICKÉ UPNUTIE ZABRAŇUJE VIBRÁCIAM
  • ZLEPŠENIE REZNÝCH PARAMETROV
  • ZNÍŽENIE OPOTREBENIA NÁSTROJA
  • ZLEPŠENIE KVALITY POVRCHU A PRESNOSTI OBRÁBANIA
  • VYUŽITIE PLNEJ KAPACITY STROJA
  • KOMPLETNÉ OBROBENIE NA JEDNO UPNUTIE
  • ZVÝŠENIE PRODUKTIVITY STROJA
  • ĽAHKÁ OPAKOVATEĽNOSŤ VÝROBY
  • 100% BEZPEČNÉ UPNUTIE ELEKTROPERMANENTNÝM MAGNETOM

 

Samoupínací systém k stolu stroja

Každý modul má spodnú magnetickú plochu, ktorá slúží k upnutiu k stolu pracovného stroja.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/grip_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/flexomag.PNG

 

Modulárny systém

Systém magnetických modulov FLEXOMAG je nastaviteľný od rôznych priemerov cez 2000 mm a pripravený k upnutiu na každý stroj.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/ruota_attaccato.jpg
tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/DSC_0007_small.jpg

 

Dokonalý prístup

Magnetický upínací povrch je zároveň referenčná kontaktná plocha s obrobkom. Je umožnený maximálny prístup nástrojov k obrobku na jedno upnutie. S použitím pólových nadstavcov môže byť obrobok upnutý nad povrch magnetického systému.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole3.jpg  

 

Vyrovnávací systém

Systém pohyblivých pólových nadstavcov automaticky vyrovnáva súčasti pri upnutí, a tým umožní perfektnú rovnobežnosť obrobku. Použitím pohyblivých samo vyrovnávacích nadstavcov je možné upínať aj hrubé neopracované obrobky a dosiahnuť tak rovnobežnosti na jedno otočenie obrobku a zároveň vrtať priechodzie otvory.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/sq/quadsys.gif  

 

Lahké ovládanie

Aktivácia a deaktivácia magnetu je riadená pomocou elektronickej riadiacej jednotky s intuitívnym ovládaním. Riadiacu jednotku je možné po aktivácií alebo deaktivácií od magnetu celkom odpojiť.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st_200.jpg  

 

Bezpečná sila

Patentovaný elektropermanentný magnetický cyklus používaný u všetkých elektropermanentných magnetov firmy TECNOMAGNETE dovoľuje aktivovať a deaktivovať magnetickú dosku krátkym impulzom behom niekoľkých sekúnd. Po aktivovaní magnetu nie je potrebná akákoľvek energia, čo zaisťuje vysokú úroveň bezpečnosti pri obrábaní. Vedľa úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutie, čím v žiadnom prípade nedochádza k tepelnej deformácií obrobku a strate upínacej sily v čase.

 

Dlhá životnosť a šetrnosť k životnému prostrediu

Monolitická konštrukcia bez montovaných a pohyblivých častí na povrchu, umožňuje pracovať magnetickým doskám bez zvláštnej údržby a s dlhou životnosťou. O spoľahlivosti sa presvedčíte v priebehu času. Všetky komponenty je možné z 95% recyklovať.

 

Súbory k stiahnutiu

Katalóg upínania - kompletný
5 MB
Sústruženie 3 MB