RADIAL POLE radiálne magnetické dosky pre sústružení

Elektropermanentné magnetické dosky RADIAL POLE umožňuje rýchle, ľahké a opakovateľné upnutie, bez obmedzení čeľusťami a upínkami. Radiálne pólovanie dovoľuje vytvoriť koncentrované a uzavreté magnetické pole, čím je všeobecne použiteľné pre bezpečné upnutie tenkých a malých dielov rovnako ako aj rozmerných súčastí. Moderný spôsob upínania skracuje prípravné časy, zvyšuje efektivitu stroja pri súčasnom rozšírení pracovného priestoru a obrábacích možností. Odstránenie vibrácií, pnutia a deformácií a možnosť robiť viac pracovných operácií na jedno upnutie, to sú hlavné výhody magnetických dosiek Radial Pole. Radial pole umožňuje reguláciu upínacej sily a tým umožňuje rýchle a ľahké centrovanie dielov.

Stiahnite si katalóg

Poptávka

Hlavné charakteristiky magnetov pre sústruženie RADIAL POLE

 

  • MAGNETICKÉ UPNUTIE ZABRAŇUJE VIBRÁCIAM
  • ZLEPŠENIE REZNÝCH PARAMETROV
  • ZNÍŽENIE OPOTREBENIA NÁSTROJA
  • ZLEPŠENIE KVALITY POVRCHU A PRESNOSTI OBRÁBANIA
  • VYUŽITIE PLNEJ KAPACITY STROJA
  • KOMPLETNÉ OBROBENIE NA JEDNO UPNUTIE
  • ZVÝŠENIE PRODUKTIVITY STROJA
  • ĽAHKÁ OPAKOVATEĽNOSŤ VÝROBY
  • 100% BEZPEČNÉ UPNUTIE ELEKTROPERMANENTNÝM MAGNETOM
 

 

Upnutie bez deformácií

Vďaka upnutiu na celej ploche obrobku sú odstránené nežiaduce deformácie a pnutie obrábaného kusu, ktoré sú typické pri klasickom upnutí pomocou mechanických komponentov.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole2_1.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole2_2.jpg

 

Plné využitie velkosti stolu

S magnetickým systémom dokážete naplno využiť maximálny rozsah stroja. Nie je potrebný ďalší priestor pre mechanické upínacie komponenty.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole1.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole2.jpg

 

Dokonalý prístup

Magnetický upínací povrch je zároveň referenčná kontaktná plocha s obrobkom. Je umožnený maximálny prístup nástrojov k obrobku na jedno upnutie. S použitím pólových nadstavcov môže byť obrobok upnutý nad povrch magnetického systému.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole3.jpg  

 

Vyrovnávací systém

Systém pohyblivých pólových nadstavcov automaticky vyrovnáva súčasti pri upnutí, a tým umožní perfektnú rovnobežnosť obrobku. Použitím pohyblivých samo vyrovnávacích nadstavcov je možné upínať aj hrubé neopracované obrobky a dosiahnuť tak rovnobežnosti na jedno otočenie obrobku a zároveň vrtať priechodzie otvory.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/sq/quadsys.gif  

 

Domyselné pripojenie magnetu

Kartáčové kontakty

Pre predpripravené stroje v spolupráci s výrobcom, je možné využitie systému napájania magnetu cez kartáčové kontakty.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/kartacove_kontakty.JPG  

 

Konektorová verzia s odkladacou zásuvkou 

V prípade dodatočného dovybavenia stroja magnetom, je dodávaný systém v konektorovej verzií vrátane parkovacej zásuvky, aby bolo zaistené, že nedôjde k spusteniu stroja s zasunutým konektorom v magnete.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/konektorova_verze_small.jpg  

 

Lahké ovládanie

Aktivácia a deaktivácia magnetu je riadená pomocou elektronickej riadiacej jednotky s intuitívnym ovládaním. Riadiacu jednotku je možné po aktivácií alebo deaktivácií od magnetu celkom odpojiť.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/P1000575_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st_200.jpg

 

Bezpečná sila

Patentovaný elektropermanentný magnetický cyklus používaný u všetkých elektropermanentných magnetov firmy TECNOMAGNETE dovoľuje aktivovať a deaktivovať magnetickú dosku krátkym impulzom behom niekoľkých sekúnd. Po aktivovaní magnetu nie je potrebná akákoľvek energia, čo zaisťuje vysokú úroveň bezpečnosti pri obrábaní. Vedľa úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutie, čím v žiadnom prípade nedochádza k tepelnej deformácií obrobku a strate upínacej sily v čase.

 

Dlhá životnosť a šetrnosť k životnému prostrediu

Monolitická konštrukcia bez montovaných a pohyblivých častí na povrchu, umožňuje pracovať magnetickým doskám bez zvláštnej údržby a s dlhou životnosťou. O spoľahlivosti sa presvedčíte v priebehu času. Všetky komponenty je možné z 95% recyklovať.

 

Príslušenstvo

 

Systém pre centrovanie obrobku

Samo-centrovacie zariadenie sa 3 sústredenými základnými čeľusťami s hydraulickým upínaním.

Upínacia sila na čeľusť 3000 kg.

Veľkosti od 2000 až do 5000 mm.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/elektropermanentni_desky_radial_pole/10_small.jpg  

 

Súbory k stiahnutiu

Katalóg upínania - kompletný
5 MB
Sústruženie 3 MB